Dokya Hotel

Ürgüp’ün en eski mahallelerinden Temenni Mahallesi içerisinde yer alan otelimiz eski bir Rum Konağı’ndan dönüştürülmüştür. 1800’lü yılların sonunda inşa edildiği söylenen konak biz otele çevirmeden önce yıkık bir durumdaydı. Aslına sadık kalarak ve günümüz ihtiyaçlarına uygun şekilde yaptığımız renovasyonlar sonrasında 2019 yılında otelimizi açtık. Ürgüp’ün eski dokusuna hakim, muhteşem manzarası, 6 farklı odası, avlusu ve terası ile ziyaretçilerimize hizmet vermekteyiz. 


Semih Eser

İşletme Sahibi

Dokya Hotel’i açmadan önce turizmin bir çok dalında yer almış olsam da Dokya hotel ilk otelcilik deneyimim oldu.  Uzun yıllar boyunca tüm Türkiye’de profesyonel rehberlik  de yaptım fakat Kapadokya’nın her zaman benim için özel bir yeri oldu. Büyük şehir hayatını geride bırakarak, burada kendime daha fazla zaman ayırıp, sinema ve tarih üzerine araştırmalar yapma, İstanbul’un eski sahhaflarından babamdan edindiğim ilgi ile kitaplarıma daha fazla vakit ayırma şansım oldu. Bölgeyi daha derinlemesine gezmek ve tüm bu bilgileri misafirlerimizle paylaşmak ise bu işin en keyifli yanlarından biri oldu. 

Gelin Kapadokya, gezmek, edebiyat ve sinema üzerine sohbetler edip, kendimizi ve gezi kültürümüzü beraber zenginleştirelim. 

Dokya Hotel Hakkında